(0232) 404 44 00   info@novarpoliklinik.com

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ KILLARA NASIL ETKİ EDER?

Lazer epilasyonda amaç, kıl köklerini yoğunlaştırılmış lazer ışınıyla tahrip ederek aynı yerde bir daha kıl çıkmasını engellemektir. Bu amaçla kılların olduğu bölge verilen ışınla ısıtılarak kıl kökleri yakılır. Kıl köküne gönderilen ve kıl kökü tarafından emilen enerji o alanda ısıya dönüşür. Bu sayede kılın kök hücresi yeniden büyüyemez ve istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün olabilir. 

Lazer epilasyon işleminde bahsi geçen bu olaylar milisaniyeler içerisinde gerçekleşir. Lazer epilasyonda tüylerin büyüme evreleri olan anajen, katojen ya da telojen aşamalarının göz önünde bulundurulması işlemin etkisi bakımından çok önemlidir. Özellikle tüylerin gelişme evresinde lazer epilasyon işlemiyle ısı verildiğinde o tüylerin yeniden çıkması engellenmiş olur. Zaten epilasyonda tüylerden tamamen kurtulabilmek için birden çok seans gerekmesi de tüylerin bu evreleriyle ilgilidir. Şöyle ki; aynı bölgedeki tüylerin hepsi aynı anda büyüme evresinde olmadığından, epilasyon hepsinde aynı tahrip etkisini yaratmıyor. Bir sonraki seansta büyüme evresinde olan kıllara etki edebilmek mümkün olabiliyor.

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİNDE TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

Lazer epilasyonda hedef kılın rengini veren melanin pigmentidir. Bu nedenle melaninin yoğun olduğu koyu renk ve kalın kıllarda başarı oranı yüksektir. Başarıyı etkileyen diğer etken de kişinin ten rengidir.  Ten rengi koyu olan bireylerde cildin rengini veren melanin yoğunluğu açık renkte ten rengine sahip bireylerden daha fazladır. Özetle ten rengi ne kadar açıksa ve kıl rengi ne kadar koyu ise lazer epilasyonun başarısı o kadar yüksek olur.

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SIRASINDA CANIM ÇOK YANAR MI?

Hayır, hissettiğiniz acı küçük bir iğne batmasından daha fazla değildir ve soğuk üflemeyle o anki acı hissiniz azalmaktadır, bölgedeki acı atış sonrası hemen geçer

DİKKAT!

Botoks uygulaması için Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’nca onaylı ve ruhsatlı 2 marka bulunmaktadır. Bunlar FDA onaylı ve CE belgeli, dünya çapında güven kazanmış Allergan ve Dysport markalarıdır. Özellikle son dönemlerde yurdumuza menşei Çin, İran vs. gibi ülkelerden kaçak yollarla botoks adı altında ruhsatsız, hijyenik olmayan, onaysız ilaçlar sokulmaktadır.

Lütfen poliklinik, tıp merkezi, hastane dışında yetkisiz yerlerde yetkisiz kişilerin elinde onaysız ve ruhsatsız ilaçlar ile sağlığınızı riske atmayın.

SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN!

Piyasadaki lazer epilasyon sistemlerinin birçoğu eski teknoloji buz lazer sistemleridir. Lazer başlığı cildinize temas eder ve teninize jel sürülür. Bu sistem hijyen açısından önerilmemektedir ve lazer epilasyon tedavisinin başarısızlıkla sonuçlanmasına sebep olmaktadır. TC. Sağlık Bakanlığı, tene temas etmeyen lazer epilasyon sistemleri kullanılmasını önermektedir ve bu sistemler yalnızca Sağlık Bakanlığı onaylı polikliniklerde bulunmaktadır. Novar Poliklinikleri Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlıdır. Kıl kökünüze en uygun lazer sistemleri ile sizlere çözüm sunmaktadır.

NOVAR POLİKLİNİKLERİ SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLIDIR.

 5 ŞUBESİYLE İZMİR’İN EN BÜYÜK SAĞLIK KURULUŞUDUR.

SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN, POLİKLİNİKLERİ TERCİH EDİN!